Fotogalerie

Současná podoba města

zobrazit fotogaleriiVýběr fotografií ze současnosti.

zobrazit fotogalerii  

Okolní příroda

zobrazit fotogaleriiMilovníky přírody zaujme kouzlo krajiny Poodří připomínající anglický park, který je protkán četnými turistickými trasami a cyklotrasami. Nejcennější lokality Poodří zpřístupňuje veřejnosti naučná stezka Kotvice, jejíž úvodní zastavení vítají návštěvníky u Pasečného mostu ve Studénce nebo u mlýna v Nové Horce.

zobrazit fotogalerii  

Kulturní památky

zobrazit fotogalerii

K významným kulturním památkám ve Studénce patří budovy starého a nového zámku, zámecká brána, kostel Všech svatých, kaple sv. Anny, kostel sv. Bartoloměje, zámek v Nové Horce a další.

zobrazit fotogalerii  

Z historie města

zobrazit fotogalerii Zde je malá ukázka starších fotografií z vývoje města. Pokud vlastníte fotografie podobného typu a máte zájem je sdílet s ostatními návštěvníky našich stránek, neváhejte nás kontaktovat, rádi je zde uveřejníme.

zobrazit fotogalerii  

Perokresby Vladimíra Bartoše

zobrazit fotogaleriiVladimír Bartoš se narodil 28. ledna 1900 ve Studénce č. p. 93 (u kostela). Jeho otec byl tesařský mistr. Mládí prožil ve Studénce. Absolvoval učitelský ústav v Příboře a v roce 1921 nastoupil cestu učitele ve Studénce na měšťanské škole až do začátku II. světové války.

zobrazit fotogalerii